SEO Nedir

www.
SEO Nedir
  • SEO

SEO Nedir?

SEO Optimizasyonu Nedir?

SEO (search engine optimization), Google optimizasyonu ile sayfanızın değerini artırma çalışmasıdır. Kurumsal SEO Hizmeti aldığınızda web sitenize gelen ziyaretçilerin sayısı artar. Eğer web sitenizde doğru içerik, doğru ürün ve hizmetler bulunuyorsa ziyaretçilerin web sitenizde kalma süreleri ve sayfa ziyaretleri de otomatik olarak artar. Böylece web sayfanız Google tarafından daha da çok beğenilmeye başlar ve arama sonuçlarında en üstlerde olursunuz. Satışlarınız artar, kazancınızı katlarsınız.

SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

SEO çalışması SEO Analizi ile başlar yine aynı şekilde analiz ile devam eder. Optimizasyon yapılacak internet sitesi Site içi SEO (on page SEO) ve Site dışı SEO (off page SEO) derinlemesine analiz edilerek hatalar ve sorunlar bir bir tespit edilir. Hataların en aza indirilmesinden sonra internet sitesini popüler hale getirmek için tanıtım kampanyaları başlatılır. Backlink temini ile popüler hale gelen web sitesi sosyal medya pazarlama yöntemleri de kullanılarak ziyaretçi sayısını ve gelen ziyaretçilerin internet sitesinde geçirdikleri ortalama sürenin artırılması çalışması başlatılır. Bu süreç ilk adımdan itibaren tüm optimizasyon süreci tekrar eder. Başarılı bir SEO Uzmanı, Google Tools kullanımında uzman olan, Google Search Console, Google Analytics, Google Adwords gibi platformları ezbere kullanmalıdır.

SEO Uzmanı Kimdir?

Bir SEO uzmanının mottosu şu şekilde olmalıdır: "Biz optimize edelim, Siz satışlarınızı artırın, birlikte kazanalım". Gerçek SEO uzmanı kazandığınızdan fazlasını alan değil, kazandığınızın küçük bir kısmını seve seve verdiğiniz kişidir. Gerçek SEO Uzmanı: SEO Referansları olandır. SEO Referansları olmayan ya da iddialı olmayan kelimelerde başarı sağladığını iddia eden Sahte SEO Uzmanlarından kaçının. Sahte SEO Uzmanı: Reklam verip SEO hizmeti arayandır.

Eğer bu yazımı okuyorsanız En Büyük SEO Referansı bu olmalı. Gördüğünüz köy kılavuz istemez...

Adnan Saykı, SEO - SEO Uzmanı, SEO Danışmanı. E-Ticaret ve SEO danışmanlığı hizmeti, SEM (Search Engine Marketing). SEO ve Eticaret hakkında en güncel bilgiler içeren web sitemiz, SEO Uzmanı ve E-Ticaret Sitesi SEO Uzmanı hakkında bilgiler sunar.

Free SEO Toolkit

Free SEO Toolkit

Search Engine Optimization, denince aramalarda öne çıkan Microsoft, Free SEO Toolkit çıkartmıştır. Free SEO Toolkit çok faydalı bir araç, denemenizi tavsiye ederim. Google aramalarında en üst sıraya çıkmak istiyorsanız denemeye değer. Tek sorun servera yüklemeniz gereken program parçacıklarının olması. Hosting firması kurulumu yaparsa çok faydalı bir program.

Ayrıca; Kendi sunucunuzdan yayın yapıyorsanız kolayca kurup bir kaç gün içeriinde SEO'nun nimetlerinden faydalanıp Google aramalarında en üstlere çıkıp kazancınızı katlayabilirsiniz. internet Marketing günümüzde çok yaygın bir hale geldiği için bu araç çok daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Google reCAPTCHA

Google reCAPTCHA Kullanımı

Google mail güvenliğini artırmak için, https://www.google.com/recaptcha/intro/index.html uygulamasını geliştirmiştir. İletişim formunuzda Google reCaptcha kullanarak Gelişmiş Güvenlik Sistemine geçebilirsiniz. Esnek kullanımı sayesinde kodları kendi web sitenize adapte edebilirsiniz. Kullanımı kolay, SEO uzmanları ve Web tasarımcıları kolaylıkla web sitelerine entegre edebileceği bir sistem.

"Ben Robot Değilim" eklentisi, İnsanların ayırt edebileceği ama botların ayırt edemeyeceği yapay zekaya sahiptir. Bu şekilde email güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. "Phishing Email" ya da Spam Emaillerden kurtulup, bilgisayarınıza yapılan saldırılardan korunmuş olursunuz.

Google reCAPTCHA Kurulumu:

İlk olarak Google reCAPTCHA web sitesine girip, sağ üst köşedeki "Get reCAPTCHA" butonuna basıp, Google hesabınız ile reCAPTCHA'yı kolaylıkla kurabiliyorsunuz. Kurulumu son derece kolay. Adım adım yazanları yapmanız yeterli.


İlgili Makaleler